O Lidze

Na czym to polega?

W określonym odstępie czasowym (docelowo tygodniowym) na stronie Ligi Zadaniowej pojawiać się będą zadania konkursowe i aktualny ranking. Przed podanym w każdym zestawie terminem zakończenia serii należy rozwiązać zadania, spisać je i wysłać na maila mistrzowska.liga.zadaniowa@gmail.com. Nie jest koniecznością rozwiązanie wszystkich zadań z serii. Organizatorzy ocenią rozwiązania zadań i odeślą ewentualne uwagi mailem.

Dla kogo jest przeznaczona Liga?

Liga jest przeznaczona docelowo dla uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie. Inne chętne osoby, które wyrażają chęć wzięcia udziału w conteście, mogą skontaktować się w tej sprawie z Organizatorami, którzy rozpatrzą prośbę.

Co daje udział w Lidze Zadaniowej?

Liga Zadaniowa jest nie tylko formą spędzenia paru chwil w ciągu tygodnia. Oprócz dobrej zabawy i satysfakcji mogą wypływać z niej inne korzyści, jak na przykład dodatkowa ocena celująca z matematyki, możliwość podwyższenia oceny oraz inne nagrody (przewidywane są również nagrody rzeczowe).

Skąd czerpać wiedzę do rozwiązywania zadań?

Do rozwiązywania zadań nie trzeba posiadać bardzo zaawansowanej wiedzy matematycznej. Do większości zadań wystarczy wiedza na poziomie szkolnym. Organizatorzy planują również prowadzenie równolegle z Ligą otwartych wykładów, które będą ułatwiały rozwiązywanie zadań – rozwiązanie danego zadania może być o wiele prostsze po uczestnictwie w wykładzie.

Jak się zgłosić? Czy można się „dogłosić” podczas trwania zawodów?

Zgłoszenie odbywa się poprzez wysłanie wiadomości do Organizatorów. Można zgłaszać się także podczas trwania zawodów, na dowolnym etapie konkursu. Nie skreśla to również możliwości osiągnięcia wysokiego wyniku. Wysłanie rozwiązań zadań jest równoważne z wysłaniem zgłoszenia.

Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje o Lidze?

Dodatkowe informacje o Lidze można otrzymać od Organizatorów. Więcej w zakładce kontakt.

Reklamy

Wspierane przez WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: